İnternet canlı yayını ile tercihiniz üzerine şifre korumalı olarakta yapılabilmektedir.İnternetten canlı yayını sadece izlemesini istediğiniz kişi yada merkezlere link adresi ve şifreleri gönderdiğinizde izlemeye başlayacaklardır.Aynı zamanda online olarakta kaç kişi izlediğini görebildiğiniz bir izleme ekranıda mevcut olmaktadır.

İnternet üzerinden yapılan şifreli canlı yayınlarda; yapılan ve kullanılan platformlara göre güvenlik ayarları değişiklik gösterebilir.

İnternet canlı yayınlarında şifreleme son derece güvenli olup, başkalarının erişimine kısıtlanır.

Sizinde bir şifreli internet canlı yayını ihtiyacınız var ise geniş  çözüm yelpazemizden ihtiyacınıza uygun olan sistemi kullanarak güvenilir bir şekilde ve yüksek çözünürlük kalitesi ile internet canlı yayınlarınızı gerçekleştirebiliriz.

İnternet canlı yayın için kaliteli prodüksiyon hizmeti alabilmek çok önemli.

Günümüzde birçok şekilde webcast hizmeti sağlanmakta  ancak bu yayınlar için ekrana çıkan kalite çok önemlidir.

İnternet canlı yayınlarında son kullanıcıya ileteceğiniz görüntü kalitesi, ses kalitesi izleyicinin göz zevkini bozmadan, yaptığınız yayınları akıcı ve uzun süreli izleyebilmesi için çok önemlidir.

Kaliteli prodüksiyon yapmak için sorunsuz ve akıcı bir zincir kuralına ihtiyaç vardır.

Prodüksiyon hizmetleri olarak en başta yayıncılık kameralarını, profesyonel ses sistemlerini ve görüntüleri işleyebileceğiniz bir donanım yada yazılım olması gerekmektedir.

Sosyal medya internet canlı yayını günümüzde çok sık yapılan yayınlardır. Bu yayınları çok fazla kitlelere ulaştırmak için, canlı yayın akıcılığı için gerekli olan internet hızını test etmelisiniz. İnternet canlı yayınlarında hız ve kesintisiz bir bağlantı çok önemlidir.

İnternet canlı yayınları için genellikle  tercih edilen hat bağlantıları fiber  olmalıdır. Şayet fiber imkanı yoksa 4.5G hızında data hatları ve kaliteli modem cihazları ile de web üzerinden yayın hizmeti yapılabilir. Burada en çok dikkat edilmesi gereken husus fiber bağlantı yok ve siz 4.5G modem ile yayın yapmak zorunda kaldıysanız bulunduğunuz lokasyonun hız testini mutlaka yapmak. Bu hız testini yayını yapacağınız saatlere yakın yapmanız çok önemlidir. Çünkü GSM firmaları data hatlarını bulundukları baz istasyonunda paylaştırarak size sağlıyorlar ve yayını gerçekleştireceğiniz alandaki tüm data kullanımları sizin hızını etkiliyor.

İnternetten konser yayını yapmak istiyorum diyorsanız yapmanız gereken önemli detaylar var;

Yapacağınız yayının öncelikle ses kalitesine çok dikkat etmeniz gerekiyor. Görüntü de önemli ancak izleyicilere keyifli bir konser dinletmek istiyorsanız öncelikle sesin sorunsuz işlendiğinden emin olmalısınız. Bunun için öncelikle kapalı devre olarak portalınızdan önizlemeli  test yayını açıp mutlaka deneyin.

İnternetten canlı yayın yapmak her zaman riskli fakat her zaman çok büyük kitlelerle iletişim sağlayan bir sistemdir. İnternet canlı yayınlarınızı sorunsuz gerçekleştirmek ve tüm ekipmanın uyumunu sağlayıp, kalitesini yüksek tutmak adına lütfen tecrübelerimizden ya da tecrübeli ekiplerden destek alınız.

İyi yayınlar !