Sosyal medya canlı yayın hakkında detaylı bilgi vermeden önce sosyal medyanın kitlelere ulaşmada sağladığı kolaylığını anlamak gerekir. Sosyal medya terimi, kullanıcıların içerik oluşturmasına, paylaşmasına ve bağlanmasına izin veren web sitelerini ve uygulamaları tanımlar. Sosyal medyanın temel özelliği etkileşimdir. Kullanıcılar arasındaki sosyal etkileşim ve işbirliğine dayalı yazma, çoktan çoğa iletişim olarak adlandırılan çevrimiçi diyalogu karakterize eder. Sosyal medya pazarlaması, markanızı veya şirketinizi müşterilerinizle bağlamak için güçlü, uygun ve maliyetli bir yöntem. Biz web canlı yayın hizmetleri olarak sosyal medya hizmetlerini müşterilerimize yeni bir imaj yaratma, müşteri sadakati ve müşteri kazanımını kolaylaştırma, ziyaretçi sayısının artırımı ve arama motoru optimizasyonu gibi temel alanlarda değer katması için sunuyoruz.

Bir sosyal ağa başarılı katılım, iyi düşünülmüş bir iletişim stratejisi gerektirir. Türkiye ve dünyada yaygın olarak kullanılan Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, Google+, Linkedin, Swarm, WhatsApp, Snapchat ve Pinteres gibi kanallarda, reklam amacını arka plana yerleştiren ve son müşteri için katma değer sağlayacak içerikler düzenli olarak yayınlanmaktadır. Sosyal ağlarda odak, sürekli etkileşimden doğan diyalogdur. Kural olarak, sosyal ağ kullanıcıları, şirketin katkıları hakkında yorum yapma ve diğer kullanıcılar ve şirketin kendisi ile görüş alışverişinde bulunma fırsatını sağlamaktadır. Bir çevrimiçi pazarlama kanalı olarak, sosyal medya çeşitli nedenlerden dolayı ilgi çekicidir. Her şeyden önce reklam verenler ortalama olarak çok detaylı kullanıcı profilleri ve uygun hedeflemeleri sayesinde sosyal medya kanallarında çok doğru bir şekilde reklam yapma fırsatına sahip olurlar.  Biz şirket olarak sosyal medya hizmetlerimizle doğru hedef kitleye eş zamanlı ulaşmanız için uzman kadromuzla ve referanslarımızla hizmetinizdeyiz.

Sosyal Medya Canlı Yayın ve İşletmeye Faydaları

Dünya genelinde internet kullanıcı kişi sayısı bugün 4 milyarın üzerinde. Aynı şekilde sosyal medya uygulamalarını kullanan kişi sayısı ise 3 milyar civarında. 2018 sosyal medya istatistikleri göz önüne alındığında sosyal medya hizmetinin önemi de ortaya çıkmaktadır. Sosyal medya sadece küçük işletmeler için değil aynı zamanda yüksek ekonomik potansiyeli olan şirketler için de önemli bir alandır. Bugün sosyal medya platformlarının ekonomik önemi oldukça yüksektir.

İnternet üzerinden gerçekleştirilen tüm pazarlama ve reklamcılık etkinlikleri aslında bizim gözümüzde ortak bir terimdir. Sosyal medya canlı yayını, şirketlerin kendi ürünleri ve hizmetleri için potansiyel müşterileri bulup ele alabilecekleri büyük bir ticaret merkezi veya pazarı olarak görülebilir.  Sosyal Medya, işbirlikçi girdi, katılım, içerik paylaşımı ve işbirliğine odaklanan çevrimiçi iletişim kanalları için kullanılan ortak bir terimdir. Söz konusu iletişim yelpazesi nedeniyle, sosyal medya hizmetleri metinler ve görüntüler ve aynı zamanda video biçimindeki mesajlar, teknik bilgiye sahip olmaksızın ya da hiç teknik bilgi olmadan yüz binlerce hedef kitleye kolayca ulaşabilmektedir.

Sosyal medya canlı yayın hizmetleri sayesinde şirketler ve perakendeciler kendilerini daha önce yaptıklarından farklı bir şekilde sunabilirler. Sosyal medya İnternette bulunan ve ilgili kullanıcılar arasındaki alışverişlerde uzmanlaşmış web sitelerini, hizmetleri ve ağları ifade eder. Sosyal medya pazarlama stratejileri ve konseptlerinde olduğu gibi insanların sanal ortamda sosyalleşmesine de olanak tanıyan uygulamalar olarak tanımlanabilir. Sosyal medya mecrasının bu denli kullanılmasına olanak tanıyan faktörler arasında internet teknolojisi ve mobil teknoloji ile beraber akıllı cihazlardır. Sosyal medyanın bu kadar yaygın olmasının temel nedenleri arasında basit uygulamalar olmasıdır. Bugün dünyanın her noktasına okuryazarlık oranı ve eğitim seviyesi gözetmeksizin tüm toplumlarda akıllı telefonlar mevcuttur. Akıllı telefonların akıllı uygulamaları olan sosyal medya uygulamaları da herkes tarafından kullanılabilmektedir. Böylece bir Facebook, Instagram, Twitter hesabı ile her kullanıcının sosyal ağa giriş yapmış tüm kullanıcılarıyla iletişim kurması teorik olarak mümkündür. Kişi sosyal medya kanalları ile duyurular yayınlayabilir veya kişilere özel mesajlar gönderebilir ve hızlı bir şekilde geri bildirim alabilir.

Sosyal medya canlı yayın hizmetleri kapsamında neler yapıyoruz?

Son birkaç yılda, sosyal medya birçok şirket için güçlü bir pazarlama aracı haline geldi. Sosyal medya uygulamalarının önemi, sayısı ve karmaşıklığı son yıllarda büyük ölçüde artmıştır. Bir sosyal medya hizmeti bir şirketin veya kuruluşun ne kadar büyük olduğuna bağlıdır. Bizler bir şirketin veya kuruluşun faaliyetlerini kullanılan Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, Google+, Linkedin, Swarm, WhatsApp, Snapchat ve Pinteres gibi sosyal ağları en yeni güncellemeleri ile yönetiyoruz.  Son dönemlerde Twitter gibi mikro blog hizmetleri veya Youtube gibi video platformları giderek önem kazanıyor. Özelikle Instagram uygulamasının hayata geçmesi ile video eğlenceli bir hal almıştır. Böylece kullanıcılar artık hızlı, pratik ve kaliteli videolara ilgi duymaktadırlar. İşte tam da bu noktada web canlı yayın hizmetleri olarak hem canlı yayın hizmetlerimiz, hem profesyonel greenbox çekimlerimiz hem de dijital montaj hizmetlerimizle sosyal medya kanallarında yayınlamak istediğiniz videoları en uygun formatta hazırlıyoruz.

  • Yeni müşteriler edinmede uzman olarak, ihtiyacınız olan kısa, uzun vadeli ve sürdürülebilir ekonomik başarınız için sosyal medya stratejilerimizden faydalanmanızı öngörüyoruz.
  • Yılların aktif ve başarılı satış desteğinde yöntem ve araçlarımızı sizler için geliştirdik.
  • Yeni müşteriler kazanma, mevcut müşterileri elde tutma veya genişletme zorluğuyla karşı karşıya kaldığınız durumlarda hedef odaklı ve uygulama odaklı yeni müşteriler edinmenizde aktif olarak sizi destekliyor ve tavsiye ediyoruz.
  • Satış, şirketin çok önemli bir parçasıdır. Gelir elde eder. Şirket maliyetlerini karşılar ve kurumsal kar ve iş başarısı sağlar. Sonunda, satışlar genellikle şirketin hayatta kalmasına karar verir. Sosyal medya hizmetlerimizle şirketlerin hayata kalmasına destek oluyoruz.
  • Web canlı yayın hizmetleri olarak küçük ve orta ölçekli şirketlere, büyük ölçekli şirketlere ve yeni başlayan şirketlere geniş bir yelpazede sosyal medya hizmetleri sunuyoruz. Müşterinin ihtiyaçlarını ön plana çıkararak bireysel gereksinimlerini doğrudan karşılıyoruz.

Sosyal medya ile klasik medya arasındaki en büyük fark nedir?

Teknik olarak, en ciddi fark, sosyal medyanın çok daha geniş bir insan çevresine ulaşması ve kendiliğinden odağı değiştirmesidir. Bunu açıklığa kavuşturmak için: Klasik bir gazetenin çıktısı okuyucuya tamamlanmış bir çalışma olarak sunulur ve daha sonra düzenlenemez. Öte yandan, bir derginin editoryal ofisinin Facebook sayfası veya Twitter hesabı gün boyunca çeşitli raporlar yayınlayabilir ve öngörülemeyen olaylara tepki verebilir. Öğleden sonra dünyanın herhangi bir yerinde doğal bir felaket meydana gelirse, gazete okuyucusu bunu en erken ertesi sabah öğrenir. Sosyal medya kullanıcısı, etkinlik sona erdikten birkaç saniye sonra teorik olarak bu konuda bilgilendirilebilir. Ek olarak, sosyal medya editörleri ve şirketler derhal okuyucularından geri bildirim almaktadır. Sizlerde şirketiniz için en güçlü sosyal medya uygulamalarının yönetimini web canlı yayın şirketimizin alanında uzman ekibine bırakın. Sosyal medya canlı yayın hizmetlerimizle markanızı, hedeflerinizi ve satışlarınızı arttıralım.