Video montaj, kurgu ve prodüksiyon çerçevesinde hali hazırda sahip olduğunuz veya sizin için kayda aldığımız yayınların ham görüntülerini belirli bir düzen ve plan içerisinde birleştirerek kurgu hizmeti sağlamaktayız. Genellikle kurgu montaj hizmetleri kendi içinde 2 ayrı bölümden oluşmaktadır. Bunlardan ilki  online platformlarda web canlı yayın akışı sırasında videonun izleyici kitlesine en belirgin hatları ile ulaşmasını sağlamak diğeri ise hali hazırda elde bulunan ham görüntülerden kurgu oluşturmaktır. Kurgu bir canlı yayın veya sonradan hazırlanan bir ürün için çok önemlidir bu aynı zamanda izleyiciler üzerinde ve seyir zevki bakımından belirleyici rol oynayacaktır. Profesyonel ve kaliteli kurgu hizmetimizden yararlanarak yayınlarınıza ve elinizdeki görüntüleri daha anlamlı bir hale getirebilirsiniz.

Online dijital video montaj hizmetlerini televizyon yayınlarından ayırmak söz konusu değildir. Web canlı yayın hizmetlerinin önemli bir parçası olan montaj hizmetleri tıpkı televizyon mantığında çalışmaktadır. Böylece izleyiciye harika bir yayın izleme fırsatı sunar ve istediğiniz akışı daha profesyonel bir şekilde sağlarsınız. Kurgu montaj hizmetleri sinema, dizi, reklam, video klip, müzik klipi, firma tanıtım filmi, eğitim filmlerinde ihtiyaç duyulduğu gibi, düzenlediğiniz tüm etkinliklerde, konferans, sempozyum, toplantı, spor müsabakaları, özel gün çekimleri gibi ihtiyaç duyulan tüm alanlarda da verilmektedir.

İnternet canlı yayın hizmeti sırasında uygulanan video montaj ve kurgu işlemleri genellikle kesme, geçiş efektleri, ses, müzik, alt yazı ve animasyonlarla yürütülmektedir. Montaj hizmetleri sırasında konseptin içeriği oldukça önemlidir. Özelikle çoklu kameraların olduğu bir yayında montaj hizmetleri profesyonelce verilmesi gereken bir hizmettir.

Dijital montaj hizmetleri video çekimlerine hizmet ettiği gibi aynı anda görüntü ve seslere alt müzik ekleme, seslendirme gibi işlevleri de yerine getirmektedir. Kurgu ve montaj görüntüye hızlandırma ve yavaşlatma ivmesi kazandırdığı gibi, canlı yayın esnasında firmaya ait alt bant reklamı girilerek videoyu izleyen kişilere reklam gösterimi de yapılabilmektedir. Kurgu stüdyolarımızda bugüne kadar yüzlerce başarılı projeye imza attık. Bu projelerin bir çoğunda kendi çektiğimiz ve yayına aldığımız ham görüntüler üzerinden bir kısmında ise müşterilerimizin sağladığı ham görüntüler üzerinden kurgu hizmetini vererek projeleri tamamladık.

Dijital video montaj ve kurgu hizmetlerinin sağladığı yararlar nelerdir?

Video montaj ve kurgu hizmetleri konusunda kaliteli ve anında çözümler sunan ekibimiz, alanlarında uzman ve deneyime kişilerden oluşmuştur. İşte bu uzmanlık ve deneyim ile kurgunuzu bir o kadar mükemmel ve estetik olarak hayata geçiriyoruz. Bu sayede size ve işinize değer katan videolar hazırlıyoruz.

Kurgu montaj hizmetleri ile oluşturulmuş bir video içeriği özgün ve istenilen standartlarda olduğu için kullanıcı deneyimini en iyi biçimde verecektir. Böylece daha fazla kitleye erişim sağlanarak marka bilinci ön planda tutulması kaçınılmaz olur. Dışarıya vermek istediğiniz mesaj ve sahip olduğunuz kurumsal kimlik yayınlarınızdaki kurgu ve geri plan hizmetleri ile bir üst boyuta taşınır.

Video montaj hizmetleri sosyal medya yayınları açısından da çok güçlü bir katkı hizmeti sağlamaktadır. Günümüzde sosyal medya yöneticileri ve sosyal medya kullanıcıları youtube, facebook, twitter, instagram gibi platformların katkılarını ve etkileşimdeki rolünü bildikleri için dijital montaj hizmetlerinden yararlanmaktadırlar. Dijital montaj hizmetleri sosyal medya ağları için istenen çerçeve genişliğinde ve istenen sürede içerik yaratılmasına olanak sağlamaktadır.  Ayrıca kurgu ve montaj hizmeti ile yaratılan video içeriklerine müzik, ses ve efektlerin yanı sıra hareketli animasyonlarda yapılabilmektedir. Mobil cihazlarda kullanıcı deneyimini arttırmak için kurgu hizmetlerine her zaman ihtiyaç duyulmaktadır.

Web canlı yayın olarak sosyal medya üzerindeki zengin içeriklerinizi, deneyimli ve uzman ekibimizle organize ederek sizlere yepyeni bir deneyim sunuyoruz. Kurgu ve dijital montaj hizmetlerimiz size çağın niteliklerine uygun olan en estetik ve akıcı son ürünü çıkarıyor.

Video montaj programları hangileridir?

Kurgu montaj mantığı için bugün üretici firmalar onlarca yazılım piyasaya sunmuşlardır. Bu yazılımların çalışma mantığı aynı düzeyde olsa da her birinin asli görevi farklıdır. Örneğin; Avid, Sony Vegas, Adobe Premiere, Edius, Ulead Video Studio gibi kurgu ve montaj programları televizyon ve web canlı yayınları için ideal kurgu programları iken, Final Cut sinema film montajı için ve Adobe After Efect programı ise başta animasyon yapımı, sinema, dizi ve reklamlarda kullanılan yazılımlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dijital montaj ve kurgu hizmetlerinin bir diğer adı da post prodüksiyondur. Çoklu kameralar ile çekilen bir proje etkinliği, öncelikle güçlü bir ağ alt yapısına, kusursuz yayın kalitesine, HD ses özelliklerine sahip olmalıdır. Dijital montaj hizmetleri canlı yayın sırasında bir reji sistemine ve ekipmana ihtiyaç duymaktadır. Reji sisteminde farklı çekim ölçeklerine sahip çoklu kameraları görüntüleyen monitörler bulunmaktadır. Bu monitörlerden resim seçici yardımı ile kameralardan görüntüler doğrudan ilgili platforma aktarılır. Bu esnada video KJ’leri olarak adlandırılan yazı seçenekleri de devreye girer. Reji masasında müzik ve ses düzenekleri de yer almaktadır. Ayrıca renklendirme hizmeti de verilmektedir. Böylece canlı yayın kalitesi bu şekilde zenginlik kazanmaktadır.

Verdiğimiz web canlı yayın hizmetleri ile lisanslı dijital montaj programlarımız ve güçlü ekibimiz sayesinde canlı yayın ve diğer tüm video içeriklerinizi istenilen biçimde yeniden düzenliyoruz.