Webcast ses ve görüntü içeren medyalarınızı internet üzerinden, canlı yayın servisleri aracılığı ile yayınlanmasıdır. Bildiğimiz geleneksel yayın araçları olan radyo ve televizyonun dijital çağdan önce verdikleri yayın hizmetini artık teknolojinin de gelişmesi dolayısıyla, internet üzerinden yapılması ve yayınlanmasıdır webcast.

Yayıncılıkta webcast kullanmanın faydalarına gelmek gerekir ise; öncelikle güvenli ve kontrol edilebilir olma özelliğinden bahsetmek gerekir. Webcast üzerinden canlı yayın yaparken; izleyiciler kontrol edilebilir. Canlı yayın yapmak istediğiniz etkinliğe göre, sadece dilediğiniz kişi ve kurumlarla paylaşacağınız bir link oluşturulur ve karşı taraf ile paylaşılır. Dilerseniz canlı yayın sırasında izleyicinin yorum yapma özelliğini açabilir veya onlara soru sorabilirsiniz. Genelde kurum içi-kurumsal canlı yayınlarda şifreleme özelliği devreye girer ve kurum çalışanları ile canlı konferanslar ve canlı sunumlar yapabilirsiniz. Kendi portalınız ya da bizim güvenliğini sağladığımız kendi canlı yayın araçlarımız ile bu tarz kapalı devre canlı yayınlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Aynı anda dünyanın dört bir yanı ile kesintisiz sunumlar, toplantılar gerçekleştirme olanağı tanır Akdeniz Medya .

Tamamen canlı yayınla alakalı beklentilerinize göre şekil alarak yayın yapmanıza fırsat tanıyan eşsiz bir deneyim sizi bekliyor. Akdeniz Medya aracılığı ile her seferinde aynı eşsiz ve kaliteli deneyimi temin edeceğimizin güvencesi; tecrübemizdir.